SAĞDUYU

30 Mart 2014 tarihinde yerel seçimler mi,  genel seçimler mi,  cumhurbaşkanlığı seçimi mi yoksa referandum mu yapılacak? Bana göre hepsi yapılacak! Hatta bunun da ötesinde o gün iktidar ya onaylanacak  ya da cezalandırılacak.  Bir başka deyişle ya  Cumhuriyet’e ,  Demokrasi’ye, Özgürlükler’e,   İnsan Hakları’na, Hukuk’un Üstünlüğü’ne EVET diyeceğiz ya da bu değerleri çiğneyen  keyfi yönetimi onaylayıp kaderimize boyun eğeceğiz.

Eğer  geçmiş seçimlerdeki yanılgılarımızı sürdürür, aklın yolunu izlemezsek bu iktidar ve liderinden kurtulmayı ALLAH’a havale edeceğiz.

Geçmiş seçimlerin ortaya koyduğu tablo çok açık:

1) Seçimlere katılmayan (sandığa gitmeyen) seçmenlerin oranı % 18-20 . Sandığa gitmeyen seçmenlerinin % 60-70’inin CHP’ye oy veren seçmenler olduğunu hemen hemen herkes kabul ediyor.

2)Seçimlere yasal zorunluluk vb. nedenlerden dolayı  katılıp adayları ya da muhalefeti özelliklede CHP’yi  beğenmediği için boş ya da kasıtlı geçersiz oy kullananların oranı (% 2-3).

3)Türkiye genelinde veya yerelde  aldıkları oy % 1’i bile bulamayan partilere ve bağımsız adaylara oy vermek. (% 10 barajı il ve belediye meclisleri için de geçerli)

Yukarıda özetlemeye çalıştığım üç husus ne yazık ki bu ülkenin en aydın, en bilinçli kesimi  tarafından gerçekleştirilmektedir.

Umarım bu kesimler bu kez davranışlarının yanlışlığını görürler ve doğru olanı yaparlar. Aksi tutum ve davranışlar iktidarın değirmenine su taşımaktan öteye gitmeyecektir.

30 Mart sabahı yataktan  kalktığınızda önce çocuklarınızın geleceğini düşünün ve doğru olanı yapın.  Oyunuzu inanarak ve güvenerek  Cumhuriyet Halk Partisi’ne verin.   Unutmayın “ Son pişmanlık fayda etmez”.