Sanki referandumda ortaya çıkan sonuç, sadece parti sayesinde elde edilmiş gibi davranmaya çalışanlar,hedeflerine varmak için hemen olağan kurultaya gitmeye çalışıyorlar.Utangaçlar ama uyutma taktiği ile işi bitireceklerini düşünüyorlar.

Peki CHP'nin bugüne kadar bir başarısının olmadığı unutuldu mu?Söz konusu yönetim anlayışı,partinin özünden uzak yaklaşımlar ve bu kadrolarla, CHP olunamayacağı ortadayken,Türkiye'nin geldiği bu kritik noktada eski tas eski hamam devam etme çabası kabul edilebilir bir girişim midir?

Partide süratle bir yeniden yapılanmaya giderek, referandum mücadelesinin aktif unsurlarının partide yer almasının,kendilerini ifade etmesinin yollarını açmadan yapılacak bir kurultay nafile bir kurultaydır.

Asıl ince hesap,ülkenin ve partinin yedi yılına ipotek koyma girişimidir.Bu şekilde Ağustos aylarında büyük şehirlerde kimse yokken sen ben bizim oğlanla yapılacak delege seçimleri malum birilerini seçtirmek üzere şekillendirilecektir.Bu sözde demokrasi şöleni ile delegelere kendilerini seçtirecek olanlar,hem yerel yönetim kadrolarını hem de milletvekillerini bundan önce olduğu gibi kendilerine göre ve temelde hiçbir siyasi ölçüye uymayan bir biçimde saptayacaklardır.

Aynı şeyleri yaparak değişik sonuçlar alamayacağınıza göre,başarısızlık kaçınılmazdır.İşte 7 yılı heba edecek ve ülkeyi çok ciddi sorunlarla karşı karşıya getirecek bu girişim durdurulmalı, acil ve ciddi bir tüzük kurultayı ile insanların partiyi yeniden Cumhuriyet Halk Partisi yapmasını  önü açılmalıdır.

Eğer bu yapılmazsa mevcut siyaset malzemesi ile devam etmek halkı ortada bırakmaktan başka bir anlam ifade etmeyecektir.Şimdi ülkenin geleceğini mi yoksa kendi geleceğimizi düşünüyoruz sorusu ortada  duruyor.Evet,yukarıdakiler yanıtınızı bekliyoruz!Yoksa orada kimse yok mu?