Eskiden böyle acemice sloganları Milli Selamet Partisi ilçe örgütleri yazar, özensizce oraya buraya bez afiş olarak  asarlardı.

CHP Şişli ilçe örgütünün düzenlediği bir topantıda bu afişin arkasında değerli milletvekillerimizi ve ilçe örgütü üyelerini görünce, yarınla ilgili umudum  başlamadan darbeyi yedi.

Hiç bu sloganı bulan!!! kişi,kişiler merak edip bu sloganın her hangi bir yerde, kahvede, sokakta nasıl bir algı yarattığını ölçtümü?

İstanbul bizim!!!!,

Sormazlar mı istanbul kimindi diye?

İstanbulun  nesi sizin diye?

AKP yönetiyordu,sıra bize geldi mantığını bu slogan öyle bir oturtmuş ki, sanki ranttan artık biz pay alacağız vurgusu çıkmış ortaya.

Bizim derken kastettiğiniz kim?

Sakın CHP demeyin, öyle bir gözle kimse bakmaz o slogana, Biz kimiz deyince, öğretmen ,işçi, işadamı,esnaf, emekli, kadın, genç,sporcu, üniversiteliLaz,Kürt ,Çerkez,Boşnak,Malatyalı,Giresunlu,Sünni,Alevi,Hristiyan,Musevi..

falan filan gibi 50 tane farklı yanıt çıkacak şüphesiz.Siz oyu bunlardan isteyecekseniz,  bu kesimlere uygun özel ve genel kavramları sloganlaştırmaktan başka çareniz yok.

Ben CHP'yim demek işinizi hiç de kolaylaştırmıyor.Geçmişte kolaylaştırmadığı gibi.

Ne yapacaksın?, Projelerin nedir?, Kiminle yapacaksın,kadron var mı?, Kimin için önceliklerin olacak?, Hangi kadrolarla yapacaksın ? gibi temel soruların yanıtlarını  teker teker inandırıcı biçimde vereceksin ki'' biz kimiz ''sorusunun yanıtı verilmiş olsun.

Olay bir iletişim stratejisinin doğru konuşlandırılmasıdır.Yoksa ,uyduruk , kulağa hoş gelen slogan  atmak değildir.

Önce '' BİZ'' olduğumuza halkın inanması gerekiyor ki sahip çıksın sana.

Ancak o zaman sokaktaki insan ,evdeki kadın sana kulak verebilsin.

Deniz Tüfekçi